Detalii despre locul de muncă

Inginer calitate

Punct de lucru: Vetiș, Satu Mare, România
Studii minime: Studii superioare (finalizate)
Experiență necesară: 2-5 ani, Peste 5 ani
Cunoștințe lingvistice necesare: Engleză, Germană
Cunoștințe informatice necesare: GSuite
Tip contract: Contract de muncă cu normă întreagă
Termen limită: 2024-05-20

Descriere

Candidatul ideal:
Inginer BS / BEng cu o experiență semnificativă în calitatea proiectelor auto și relațiile cu clienții. 2 ani într-o poziție similară în industria auto.
Cunoștințe de management de proiect și calitate legate de producția de masă.
Cunoștințe sectoriale / sector de activitate: Cunoștințe generale în domeniul mecanicii și termoplastice pentru aplicații auto.
Cunoașterea standardelor ISO 9001, IATF 16949, APQP și a instrumentelor sale de bază, cum ar fi DFMEA, PFMEA, Planul de control, Instrucțiuni de lucru privind calitatea, R&R, Capabilități / SPC și instrumente de rezolvare a problemelor 8D /
Experiență internațională: lucrul într-un mediu internațional Engleză (nivel intermediar minim) și germană Instrumente software: Suite Google

Descrierea jobului:
Coordonează și implementează toate activitățile de calitate în timpul RFQ și proiectului (inclusiv toate activitățile de containment și rezolvarea problemelor pentru reclamațiile clienților în faza de proiect) Identifică, evaluează și previne toate riscurile produsului și procesului care pot apărea pe durata vieții produsului. Asistă Managerul de Proiect și Laboratorul în definirea și urmărirea planului de validare Știe cum să comunice cu clientul și în cadrul companiei Coordonează grupuri de lucru multidisciplinare (de exemplu: FMEA) prin aplicarea standardelor și procedurilor. Pregătește și participă la auditurile clienților pentru proiecte Asigură un raport precis privind riscurile proiectului către conducere Estimează impactul asupra costurilor, timpului de realizare și calității unei decizii potențiale. Pregătește documentația pentru trimiterea PPAP-ului. Stabilește prioritățile în funcție de riscurile externe sau interne.

Mai multe informații la telefon: 0261 848 332