Detalii despre locul de muncă

Inginer industrie alimentară

Punct de lucru: Carei, Satu Mare, România
Studii minime: Studii superioare (finalizate)
Experiență necesară: 2-5 ani, Peste 5 ani
Cunoștințe lingvistice necesare: Română
Tip contract: Contract de muncă cu normă întreagă
Termen limită: 2024-06-05

Descriere

Firma din industria alimentara din zona Careiului caută un inginer industrie alimentar pasionat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre din domeniul producției alimentare. Dacă ești o persoană creativă, orientată către rezultate și dornică să contribuie la inovație, această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.

Responsabilități:
  • Verifică respectarea condițiilor de protecție a muncii și asigură un climat adecvat procesului de producție;
  • Pregătește documentele pentru audit si control (DSV, HACCP, ISO);
  • Implementează si controlează  standarde de igiena, ordine, trasabilitate si siguranță alimentară;
  • Crearea etichetelor pentru produsele finite;
  • Întocmirea comenzilor de aprovizionare cu cantitățile de materii prime si materiale necesare realizării planului de producție;
  • Verificarea cantitativa a materiilor prime si a materialelor; tinerea sub control a stocurilor aflate in gestiunea de producție;
  • Asigurarea respectării procedurilor, completarea corecta a documentelor si a rapoartelor de producție.
Cerințe:
  • Studii superioare în domeniul ingineriei alimentare, chimiei sau echivalent;
  • Experiență anterioară într-un mediu de producție alimentară, constituie un avantaj;
  • Cunoștințe solide despre procesele de producție și standardele de calitate;
  • Capacitatea de a lucra eficient atât individual, cât și în echipă.
Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator;
  • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea unor produse alimentare de calitate;
  • Pachet salarial atractiv.